Informacje

Informacje

powrót do listy atykułów

Obwodnica Pragi gotowa

Bezpieczeństwo kierowców, a przede wszystkim mieszkańców Pragi w powiecie poddębickim było głównym celem budowy obwodnicy w tej miejscowości. Inwestycja, która kosztowała niemal 13 milionów złotych, została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To jedna z trzech obwodnic budowanych w Łódzkiem w ramach Rządowego Programu Rozwoju Dróg w tym roku. Umowa na dofinansowanie wszystkich trzech zadań na łączną kwotę 76 mln zł została podpisana wiosną – właśnie w Pradze. Podpisy złożyli Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego oraz minister infrastruktury,  Andrzej Adamczyk. Kilka miesięcy później pierwsza z dróg jest gotowa i udostępniona kierowcom.  

- Bardzo zależało nam, żeby mieszkańcy powiatu poddębickiego czuli się bezpiecznie idąc do pracy, odprowadzając dzieci do szkoły, a to uzyskaliśmy wyprowadzając ciężki ruch z samej Pragi. To kolejna inwestycja w drogi w Łódzkiem, które systematycznie naprawiamy, poszerzamy i – tak jak w przypadku tej obwodnicy – budujemy od podstaw – mówi marszałek Grzegorz Schreiber, który podkreśla, że priorytetem było, aby kierowcy nową drogą pojechali jeszcze przed świętami.

Wykonawcą inwestycji było konsorcjum firm PRDM Czartki i PRDM Poddębice. W Pradze powstało 1,2 km drogi w nowym śladzie, a także chodniki, dodatkowa jezdnia, czyli droga serwisowa do obsługi przyległych działek oraz przepust z przejściem dla płazów. Na skrzyżowaniu z DK nr 72 drogowcy wybudowali nowe rondo, które zdecydowanie poprawiło płynność ruchu, zwłaszcza tranzytowego. Powstały także odwodnienie wraz ze zbiornikiem retencyjnym, oświetlenie oraz ekran akustyczny.

Całość zadania – roboty i dokumentacja - to 12,9 mln zł, z czego 6,5 mln zł to rządowe dofinansowanie, a 1,5 mln zł przekazała gmina Poddębice. Pozostałą kwotę wyłożył Samorząd Województwa Łódzkiego.

Źródło: Lodzkie.pl

Zdjęcie: obwodnica Pragi, źródło: Lodzkie.pl

BIURO W ŁODZI

90-051 Łódź, Al. Piłsudskiego 12.
Sekretariat:

tel.   (42) 616 22 50,
faks  (42) 616 22 51
e-mail:sekretariat@zdw.lodz.pl
NIP
725 17 39 344

Skrzynka ePUAP 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Pogoda
Łódź

JEDNOSTKI TERENOWE

 Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie   Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie  
ul. Lipowa 67 A      
97- 400  Bełchatów
Centrala   (44)  632 11 40
faks         (44) 635 07 45
email: rdw.be@zdw.lodz.pl
Twoja elektroniczna skrzynka podawcza >
Copyright© by ZDW. All rights reserved |created by Kamikaze