Informacje

Informacje

powrót do listy atykułów

Inwestycja na skrzyżowaniu w Burzeninie

Drogowcy kontynuują roboty przy budowie ronda w Burzeninie w powiecie sieradzkim w ciągu drogi wojewódzkiej nr 480. To jest inwestycja, która ruszyła wiosną tego roku.

Wykonano większość odcinka do warstwy wiążącej. Rozpoczyna się także układanie warstwy ścieralnej na nowym rondzie i dojeździe do niego od strony Widawy. Trwają także roboty brukarskie, których duża ich część jest już wykonana, m.in. pierścień ronda, część chodników i wysepek. Trwa również budowa kanalizacji na dojeździe od strony Sieradza.

Jeżeli chodzi o cały zakres robót, to oprócz budowy nowego ronda i rozbudowie dojazdów do niego, powstają także zjazdy, oświetlenie uliczne, które poprawi również widoczność nowych przejść dla pieszych. Przy okazji inwestycji powstał także kanał technologiczny.

Rozbudowa skrzyżowania ulic: Kościelnej i Armii Krajowej, to wyczekiwana przez mieszkańców Burzenina i kierowców, tamtędy przejeżdżających inwestycja. Poprzedni układ drogowy w tym miejscu nie zapewniał prawidłowej płynności ruchu, geometria skrzyżowania wystarczającej widoczności, a co za tym idzie - odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Rondo w takim miejscu jest najlepszym możliwym rozwiązaniem.

Wartość robót  to prawie 7 mln zł, a inwestycja jest dofinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Przypominamy, że w związku z robotami wdrożono tymczasową organizację ruchu - wprowadzono ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, a także wprowadzono lokalne objazdy.

Zdjęcia: budowa ronda na DW 480 w Burzeninie.

   

   

BIURO W ŁODZI

90-051 Łódź, Al. Piłsudskiego 12.
Sekretariat:

tel.   (42) 616 22 50,
faks  (42) 616 22 51
e-mail:sekretariat@zdw.lodz.pl
NIP
725 17 39 344

Skrzynka ePUAP 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Pogoda
Łódź

JEDNOSTKI TERENOWE

 Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie   Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie  
ul. Lipowa 67 A      
97- 400  Bełchatów
Centrala   (44)  632 11 40
faks         (44) 635 07 45
email: rdw.be@zdw.lodz.pl
Twoja elektroniczna skrzynka podawcza >
Copyright© by ZDW. All rights reserved |created by Kamikaze