Informacje

Informacje

powrót do listy atykułów

Gotowy drugi etap przejścia przez Tomaszów Mazowiecki

Ponad cztery kilometry drogi wojewódzkiej nr 713 w Tomaszowie Mazowieckim zostało rozbudowane w ramach inwestycji, która właśnie dobiegła końca. Jest bezpieczniej i bardziej komfortowo dla kierowców i niechronionych uczestników ruchu.

Prace objęły odcinek od ronda Dmowskiego do granic miasta (z wyłączeniem zmodernizowanego wcześniej odcinka ulicy Białobrzeskiej). Konstrukcja jezdni została wymieniona, jezdnia w większości poszerzona do 7 metrów. Łącznie ułożono 20,5 tys. ton masy bitumicznej.

W trakcie inwestycji przebudowano 15 skrzyżowań w ciągu drogi nr 713. Największe zmiany nastąpiły w miejscach, gdzie rozbudowano istniejące i wybudowano 2 nowe ronda, co zdecydowanie poprawiło płynność ruchu i jego bezpieczeństwo. Największą średnicę (30 m) mają: rozbudowane rondo im. R. Dmowskiego oraz nowo powstałe przy ul. Opoczyńskiej/ Wąwalskiej/Gminnej. Trzecie rondo (26 m średnicy) wybudowano na skrzyżowaniu ulic Mireckiego i Szczęśliwej. Tam na potrzeby nowego ronda rozebrano także dwa budynki, co było konieczne do pozyskania wymaganej powierzchni pod jego budowę. To miejsce było szczególnie newralgiczne ze względu na duży ruch pojazdów ciężarowych.

Płynność ruchu zmieni się także dzięki 12 zatokom autobusowym, które powstały w ciągu drogi. Bezpieczeństwo pieszych i ich komfort przemieszczania się poprawiły nowe chodniki o łącznej długości 7,6 km. W sumie ułożono 28 tys. m2 chodnika. Do tego dochodzą 34 dobrze oświetlone przejścia dla pieszych, a widoczność drogi w mieście poprawiła się dzięki 176 nowym punktom oświetleniowym. W ciągu drogi powstało bądź przebudowano 247 zjazdów na posesję. Inwestycja objęła także remonty obiektów mostowych. Wyremontowano most na Pilicy oraz mniejszy most przy ulicach Aliny i Andrzeja. A jeśli już mowa rozwiązaniach wodnych, to droga zyskała również nowe odwodnienie dzięki kanalizacji deszczowej o łącznej długości 5 km. Wyremontowano również przejazd kolejowy.

Umowny termin zakończenia robót, ustalono na koniec października 2022 roku, ale roboty zostały zakończone praktycznie dwa miesiące przed czasem.

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2020 roku, a wartość zadania to 31 mln zł. Roboty niemal w całości zostały sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (30,9 mln zł).

Przypomnijmy, że zakończony II etap rozbudowy przejścia przez Tomaszów Maz. domyka modernizację drogi wojewódzkiej nr 713 od tego miasta w kierunku Łodzi. W ubiegłym roku ZDW w Łodzi oddało do użytkowania rozbudowany odcinek Kurowice – Ujazd (18,5 km), a Miasto Łódź odcinek ul. Rokicińskiej.

zdjęcia: konferencja podsumowująca, droga po inwestycji, tablica informacyjna.

   

   

   

BIURO W ŁODZI

90-051 Łódź, Al. Piłsudskiego 12.
Sekretariat:

tel.   (42) 616 22 50,
faks  (42) 616 22 51
e-mail:sekretariat@zdw.lodz.pl
NIP
725 17 39 344

Skrzynka ePUAP 

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 - 15:00

Pogoda
Łódź

JEDNOSTKI TERENOWE

 Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie   Rejon Dróg Wojewódzkich w Bełchatowie  
ul. Lipowa 67 A      
97- 400  Bełchatów
Centrala   (44)  632 11 40
faks         (44) 635 07 45
email: rdw.be@zdw.lodz.pl
Twoja elektroniczna skrzynka podawcza >
Copyright© by ZDW. All rights reserved |created by Kamikaze